Cursuri ABAP 2011


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Cursuri ABAP 2011
Cursuri ABAP 2011
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Salvare tabele, programe, etc in SAP.

2 participanți

In jos

Salvare tabele, programe, etc in SAP. Empty Salvare tabele, programe, etc in SAP.

Mesaj Scris de adrianfasie2007 Vin Ian 27, 2012 11:25 pm

Salut!

Lucrez de aproape 3 luni pe un server propriu Sap Netweaver 7.0 . Am facut diverse programele, iar acum sunt pe punctul de a le pierde deoarece in 9 zile mi se va expira licenta. Cum pot sa le salvez pentru a le muta pe alt server, deoarece o sa reinstalez sistemul pentru a mai putea lucra inca 3 luni.
Vreau sa salvez tabelele, programele + includ-urile, functiile etc.

Din cate am aflat pana acum, nu se poate. Da chiar nu e nici o solutie? La programe le dau download din utilities (care e cam acelasi lucru cu copy si paste intr-un notepad) dar la tabele ce sa le fac? Sau la functii?
Nu e nevoie de asa ceva? Daca da, de ce?

Va multumesc.

adrianfasie2007

Mesaje : 5
Data de inscriere : 20/01/2012

Sus In jos

Salvare tabele, programe, etc in SAP. Empty Re: Salvare tabele, programe, etc in SAP.

Mesaj Scris de BogdanAlexandru Lun Ian 30, 2012 12:02 pm

Sfatul meu este sa incerci sa reinnoiesti licenta, e si mai rapid decat reinstalarea si pastrezi si tot ce ai lucrat.

https://websmp130.sap-ag.de/sap%28bD1lbiZjPTAwMQ==%29/bc/bsp/spn/minisap/minisap.htm

Asta este linkul pentru cererea de reinnoire de licenta. Daca nu te descurci cu ceva sunt sigur ca exista tutoriale pe net, eu am avut pentru versiunea mea de minisap.(MBS)

BogdanAlexandru

Mesaje : 2
Data de inscriere : 15/11/2011

Sus In jos

Salvare tabele, programe, etc in SAP. Empty Re: Salvare tabele, programe, etc in SAP.

Mesaj Scris de adrianfasie2007 Dum Feb 05, 2012 1:23 am

Iti multumesc mult! Exact asta imi trebuia. M-ai scutit de multa treaba...


adrianfasie2007

Mesaje : 5
Data de inscriere : 20/01/2012

Sus In jos

Salvare tabele, programe, etc in SAP. Empty Re: Salvare tabele, programe, etc in SAP.

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum